Держаний Прапор України

     Державний прапор України є офіційним державним символом України, її суверенітету та незалежності.

    Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Державний Прапор шляхом добору певних кольорів символізує певні ідеї національно-політичного та історичного характеру. Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про Державний прапор України» Верховна Рада визначила співвідношення ширини прапора до його довжини як 2:3.

    Закон передбачає підняття прапора на будинках органів державної влади й управління, органів місцевого самоврядування, дипломатичних представництв України за кордоном; під час офіційних зустрічей на найвищому рівні; на відкритті спортивних змагань; на будівлях підприємств, установ і організацій, громадських об'єднань - у дні державних свят та пам'ятних подій; на будівлях, в яких відбувається голосування - у дні референдуму, виборів Президента України, народних депутатів України та депутатів органів місцевого самоврядування України, голів міських, селищних, сільських рад. Захищаючи кордони нашої Вітчизни, майорить прапор у військових частинах та на бойових постах. Державний прапор синьо-жовтого кольору є на морський судах та літаках міжнародних рейсів України.

      День Державного прапора України – 23 серпня.

Державний Герб України

     

 

Згідно з Конституцією України Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням Малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького.

    19 лютого 1992 р Верховна Рада України затвердила зображення золотого тризуба на синьому тлі малим Державним гербом України.

    Конституцією також передбачений і Великий Державний герб, однак досі його не прийнято.

    Зображення Державного герба України поміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ з обов'язковим додержанням пропорцій зображення герба.

Державний Гімн України

   15 січня 1992 музична редакція Державного Гімну була затверджена Верховною Радою України. Проте, тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України».

    Державним Гімном України є національний гімн на музику Михайла Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору Павла Чубинського в такій редакції:

"Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду".

    Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.

    Текст і ноти примірника еталонної музичної редакції Державного Гімну України постійно зберігаються у Верховній Раді України.

    Видання офіційного тексту і нот еталонної музичної редакції Державного Гімну України здійснюється на замовлення Кабінету Міністрів України.

Гімн України