ПАТРІОТАМИ ТА  ГРОМАДЯНАМИ  НЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ,  А СТАЮТЬ

Схід і Захід разом до Соборності

     

       Щороку 22 січня весь український народ святкує День Соборності України. Це  свято, що відзначається в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося в 1919 році. Це єдність, про яку споконвічно мріяли наші пращури, сьогодні вона виступає запорукою існування єдиної, соборної демократичної України. Бо тільки єдність людей і спільність їхньої мети відкриває шляхи до перемоги, до світлого майбутнього нашої держави.

            В нашій школі День Соборності стало традиційним святом.  Цього року воно проводилось у формі шкільної акції «Схід і Захід разом до Соборності». 

Символом свята стало серце, яке учні школи оздобили жовто-блакитними стрічками.

Про історію Дня Соборності учням 1-7 класів розповіла лекторська група з числа юних журналістів. 

           Протягом дня кожний клас на користь своє Батьківщини зробив добру справу. Результати своєї роботи школярі побачили на символічній карті України, яку прикрасили серцями, на яких звітували про свої корисні справи.

  

Патріотичне виховання — планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до батьківщини та до представників спільних культури або країни. Таке виховання включатиме розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу. Має застосовування як у сім'ї та школі, так і в державних і громадських організаціях, засновуючись на впевненості в майбутньому.
Патріотизм (від грецького “патріс”) – це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу. Але в умовах українських реалій, коли багато речей викликають у суспільстві негативне ставлення, виховувати справжніх патріотів дуже складно. Чи є сьогодні альтернатива патріотизму? Мабуть, ні. І якщо в суспільстві буде панувати нігілізм, нехтування долею рідної країни, це призведе до бездержавності і ще гіршого життя...

 Нормативно - правова   база    

 з національно - патріотичного

  виховання

        Державна      символіка України

       "Об'єднаймося ж,                брати мої..."

 На варті наших душ – Небесна Сотня

А сотню вже зустріли небеса…
                        Летіти легко, хоч Майдан ридав…
                        І з кров’ю перемішана сльоза…
                       А батько сина ще не відпускав…
                       Й заплакав Бог, побачивши загін —
                       Спереду — сотник, молодий, вродливий,
                       І юний хлопчик в касці голубий,
                       І вчитель літній — сивий-сивий…
                       І рани їхні вже не їм болять …
                            Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
                          Як крила ангела, злітаючи назад,
                  Небесна Сотня в вирій полетіла…

                                Людмила  Максимлюк

Два роки тому Революція Гідності переросла в криваве протистояння між силовиками та мирними протестувальниками. Події 18-20 лютого стали фінальним і найдраматичнішим етапом Майдану. Тоді у боротьбі за наше майбутнє від смертельних травм загинуло близько сотні людей. Кілька сотень отримали травми. Головна площа столиці була залита кров’ю тих, хто не зміг змиритися зі свавіллям, яке панувало в країні.
       11 лютого 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
       Пам’яті тих людей, які розкрили нам очі, які змусили подивитися на життя зовсім по іншому, і які своїм прикладом показали, як треба сьогодні відстоювати незалежність, любити Україну та свій народ був присвячений вечір-реквієм «На варті наших душ – Небесна Сотня». Його підготували і провели працівники Локачинської центральної районної бібліотеки в районній державній адміністрації.
      Відкрили масовий захід Гімном України, який підхопив  увесь зал. Ведучі вечора Ганна Марчак та Анатолій Гніровський у своїх розповідях нагадали присутнім в залі  – працівникам організацій. вчителям та учням, про події на Майдані 2013-2014 років, про криваві злочини тодішньої влади, яка 18 лютого віддала наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, використовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю. В один день тисячі мирних людей стали солдатами свого народу. Вони йшли голіруч проти озброєних, вишколених беркутівців. А у них під ногами зривались світло-шумові гранати, довкола свистіли кулі. Бійці підрозділу «Беркут» застосовували спецзасоби, декого розстрілювали впритул, захоплювали і добивали поранених.
       Герої Небесної Сотні назавжди змінили Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух і своїм життям викупила свободу для мільйонів українців. 

     

                    Загально-шкільні заходи з національно-патріотичного виховання,

                                            які проведені в цьому навчальному році

Хустина – оберіг жіночої вроди
Спортивно-розважальний конкурс для хлопців до Дня захисника Вітчизни
ПАТРІОТАМИ ТА ГРОМАДЯНАМИ НЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ, А СТАЮТЬ

Виховання патріотизму, громадянських якостей особистості

НОЧЬ ВЗРОСЛЕНИЯ

 .