Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні (Указ Президента)

Президентом України було підписано Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні». 

Глава держави прийняв таке рішення, як зазначається в Указі, «враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку».

 

 

               Вивчаємо граючись

            

eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій. Проект eTwinning розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи.

eTwinningPlus – це робочий простір програми eTwinning в рамках Східного партнерства Європейського Союзу.

Онлайн-мережу eTwinning Plus було створено з метою залучення до проекту сусідських країн ЄС в рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства). Ключовою ціллю ЄПС є поглиблення відносин між членами ЄС та країнами-сусідами.

Зараз до eTwinning Plus входять: Україна,Грузія, а також Республіки Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс. Всі ці країни приєдналися до проекту в 2013 р.

На сьогодні eTwinning та eTwinning Plus це:

 • 42 країни-учасниці
 • 153 855 зареєстрованих шкіл
 • 354 307 вчителів-учасників
 • 46 667 проектів!

Реалізація программи eTwinning та підтримка шкіл здійснюється Європейською Комісією та країнами-учасницями. На рівні ЄС за проект відповідає Central Support Service (Центральна служба підтримки). Локальну підтримку проекту надають National Support Services (Національні служби підтримки) – в країнах, що є членами чи кандидатами на вступ до ЄС, або членами Європейської асоціації вільної торгівлі; та Partner Support Agencies (Партнерські агентства підтримки) – в країнах, залучених до Європейської політики сусідства.

Партнерське агентство підтримки програми було обране Міністерством освіти України. Його діяльність організована на базі консалтингової компанії НСБК «Український прорив».PSA (Партнерське агентство) в Україні сприяє реалізації програми: популяризує ідею eTwinning, надає навчальну та технічну підтримку школам-учасницям, організовує спеціальні тренінги для вчителів.

У 2013 р Міністерство освіти України відібрало 77 перших шкіл, які висловили бажання взяти участь у програмі eTwinning.Протягом 2014 року до програми приєдналося 56нових шкіл з України.

Що дає Україні участь у eTwinning Plus?

eTwinning – це потужний стимул для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІТ-технологій. В рамках програми учні також тренують навички командоутворення та отримують досвід створення спільних проектів. Окрім цього, вони дізнаються про культуру інших країн Європи та заводять нових друзів.

У свою чергу українські вчителі мають нагоду завести контакти з вчителями інших країн Європи. eTwinning Plus стає для них майданчиком для спілкування та обміну досвідом, корисною інформацією й методиками навчання.

А ще програма eTwinning – це чудова можливість реалізувати креативний підхід у навчанні і нагадати вчителям та учням, що навчатися й навчати – не лише потрібно, але й цікаво!

etwinning.com.ua

Що таке eTwinning Plus?

eTwinning  це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами.  Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій. Проект eTwinning розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи.

eTwinning Plus – це робочий простір програми eTwinning в рамках Східного партнерства Європейського Союзу.

Онлайн-мережу eTwinning Plus було створено з метою залучення до проекту сусідських країн ЄС в рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства). Ключовою ціллю ЄПС є поглиблення відносин між членами ЄС та країнами-сусідами.

Зараз до eTwinning Plus входять: Україна, Грузія, а також Республіки Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс. Всі ці країни приєдналися до проекту в 2013 р.

На сьогодні eTwinning та eTwinning Plus це: 

 • 42 країни-учасниці
 • 153 855 зареєстрованих шкіл
 • 354 307 вчителів-учасників
 • 46 667 проектів!

 

Реалізація программи eTwinning та підтримка шкіл здійснюється Європейською Комісією та країнами-учасницями. На рівні ЄС за проект відповідає Central Support Service (Центральна служба підтримки). Локальну підтримку проекту надають National Support Services (Національні служби підтримки) – в країнах, що є членами чи кандидатами на вступ до ЄС, або членами Європейської асоціації вільної торгівлі; та Partner Support Agencies (Партнерські агентства підтримки) – в країнах, залучених до Європейської політики сусідства.  

Партнерське агентство підтримки програми було обране Міністерством освіти України. Його діяльність організована на базі консалтингової компанії НСБК «Український прорив». PSA (Партнерське агентство) в Україні сприяє реалізації програми: популяризує ідею eTwinning, надає навчальну та технічну підтримку школам-учасницям, організовує спеціальні тренінги для вчителів.

У 2013 р Міністерство освіти України відібрало 77 перших шкіл, які висловили бажання взяти участь у програмі eTwinning. Протягом 2014 року до програми приєдналося 56 нових шкіл з України. 

Що дає Україні участь у eTwinning Plus?

eTwinning – це потужний стимул для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІТ-технологій. В рамках програми учні також тренують навички командоутворення та отримують досвід створення спільних проектів. Окрім цього, вони дізнаються про культуру інших країн Європи та заводять нових друзів.

У свою чергу українські вчителі мають нагоду завести контакти з вчителями інших країн Європи. eTwinning Plus стає для них майданчиком для спілкування та обміну досвідом, корисною інформацією й методиками навчання.

А ще програма eTwinning – це чудова можливість реалізувати креативний підхід у навчанні і нагадати вчителям та учням, що навчатися й навчати – не лише потрібно, але й цікаво!

Хто бере участь

Країни, включені до мережі eTwinning:

Члени Європейського Союзу, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Голландія, Ірландія, Литва, Люксембург, Латвія, Мальта, Німеччина, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Швеція, Угорщина, Італія, Великобританія, Польща.

А також кандидати на вступ до ЄС або члени Європейської асоціації вільної торгівлі: Ісландія, Норвегія, Туреччина, Македонія, Сербія та Албанія.

Країни Східного та Середземноморського партнерства ЄС, включені до мережі eTwinningPlus:

Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс.

У 2013 р. до програми було залучено 78 перших шкіл з України. Більшість з них успішно використали можливості eTwinning Plus та взяли участь в міжнародних проектах. У 2014 р. PSA Ukraine оголосила про реєстрацію нових шкіл. На сьогодні (станом на грудень 2014) учасниками eTwinning Plus від України є 56 шкіл та 160 вчителів. Українські ітвіннери взяли участь у 283 проектах.

Детальніше про реєстрацію шкіл.

 Реєстрація нових шкіл для участі в програмі eTwinning Plus

24 грудня 2013 року

У 2013 р. до програми було залучено 78 перших шкіл з України, на сьогодні участь у ній беруть 146 шкіл. Більшість з них успішно використали можливості eTwinning Plus та гідно представили нашу країну в міжнародних проектах.

 У 2015 році реєстрацію нових учасників обмежено. Якщо ви маєте бажання приєднатися до програми, PSA Україна може зареєструвати 1 вчителя від вашої школи, за умови, якщо новий учасник буде активним у проектній діяльності (протягом 1-3 місяців з моменту підключення до програми візьме участь у міжнародному проекті eTwinning Plus).

У випадку успішної діяльності вашого вчителя в програмі, ви отримаєте можливість підключити інших представників від вашої школи, які матимуть щире бажання приєднатися до діяльності eTwinning.   

У ході подальшої реалізації міжнародних проектів в команду до вашої школи також можна буде підключити не лише зареєстрованих вчителів, але й інших вчителів та співробітників навчального закладу. Ви зможете самостійно зареєструвати додаткових учасників у робочій області Твінспейс кожного конкретного проекту, в якому візьме участь ваша школа.

Вимоги до шкіл-учасниць програми:

 • наявність комп’ютерного класу;
 • підключена мережа інтернет;
 • наявність ресурсу часу – бажання вчителів виділяти свій особистий час для участі в програмі чи можливість максимально інтегрувати участь в програмі в навчальний процес.

За умови активної діяльності в програми, від кожної школи-учасниці агентство PSA може зареєструвати від 1 до 4 вчителів. При виборі вчителів-учасників програми eTwinning Plus просимо вас звернути увагу на наявність у них рекомендованих знань та навичок:

 • знання інформативних технологій;
 • навички роботи з комп’ютером;
 • знання іноземної мови (якщо від школи участь беруть кілька вчителів з різних предметів, достатньо, щоб хоча б один із них володів іноземною мовою).

Для підключення до програми просимо вас заповнити анкету, що додається нижче (Додаткові файли).

Головні етапи підключення до програми:

 1. Надішліть заповнену анкету вчителя в службу підтримки за електронною адресою helpdesk@etwinning.com.ua
 2. Наші співробітники  зв’яжуться з вами та надішлють форми для реєстрації.
 3. Надішліть реєстраційні форми на електронну адресу helpdesk@etwinning.com.ua
 4. Зареєстрований учасник отримає повідомлення про реєстрацію та рекомендації щодо роботи з центральним порталом на електронну адресу, вказану в реєстраційній формі.

З цього моменту ваша школа станете учасником програми eTwininng Plus.

Якщо ваш вчитель візьме активну участь у проекті eTwinning протягом перших місяців у програмі, керівництво вашої школи зможе обрати ще від 1 до 3 найактивніших вчителів для реєстрації на центральному порталі (при виборі зверніть увагу на рекомендовані вище знання та навички). Для цього вони мають також заповнити реєстраційні форми та вислати їх на адресу helpdesk@etwinning.com.ua.

 Анкета

1. Вкажіть, будь ласка, назву Вашого навчального закладу.

2. Вкажіть повну адресу Вашого навчального закладу.

3 Вкажіть ПІБ контактної особи, а також телефон та електронну адресу, за якими ми зможемо з Вами зв'язатися з питань участі в програмі eTwinnig Plus.

4. Чи є у Вашому навчальному закладі комп'ютерний клас?

5. Чи є у Вашому навчальному закладі доступ до мережі інтернет?

6. Чи брала участь Ваша школа в міжнародних проектах? Якщо так, вкажіть, будь ласка, в яких.

7. Вкажіть, будь ласка, звідки Ви дізналися про програму eTwinning Plus:

 • Державні органи освіти (МОН, Департамент освіти у вашому населеному пункті і т.д)
 • Сайт etwinning.com.ua
 • Британська Рада
 • Колеги (вчителі, директори)
 • Співробітники команди PSA в Україні
 • Фейсбук
 • Освітні інтернет-ЗМІ (вкажіть, будь ласка, які саме)
 • Інше (вкажіть, будь ласка, що саме)

Контакти

Служба підтримки

+38 (067) 823-01-25

+380 (44) 384-45-72

helpdesk@etwinning.com.ua

Зворотній зв’язок

Маєте питання чи пропозиції? 
Напишіть нам!

Написати листа

Команда

 • Сергій Теплов

Керівник програми (Project Manager)

sergey.teplov@etwinning.com.ua

 • Валентина Веліченко

Координатор програми (Project Coordinator)

valentina.velichenko@etwinning.com.ua

Вікторія Бабаєва

Бухгалтер (Accountant)

 • Катерина Липовська

Спеціаліст із комунікацій (Communication Specialist)

ekaterina.lipovskaya@etwinning.com.ua

 • Олександра Цикура

Спеціаліст з контенту (Content Specialist)

 • Юлія Данилевич

спеціаліст з організації заходів (Event Specialist)

y.danilevich@etwinning.com.ua